17.3.2018 11:18
Přeskočit na navigaci
Areál Nelahozeves

Smyslem a cílem projektu s názvem Areál Nelahozeves je vybudování prvního komplexního sportovního areálu v ČR se specifickým zaměřením na vodní turistiku a jeho bezprostřední turistické propojení se zámkem Nelahozeves a rodištěm Antonína Dvořáka – obcí Nelahozeves. Areál se chce stát „vodní vstupní branou“ nejen do mikroregionu Přemyslovské střední Čechy.¨

 

Námořní dobrodružství Barona Prášila

Komplexní projekt řeší zkvalitnění stávajícího ubytování v těsném sousedství Prahy - v Pensionu U Barona Prášila. Jedná se o rozšíření celkové ubytovací kapacity o depandance a též o zbudování netradičního sportoviště – lanového centra, které má sloužit i jiným podnikatelským subjektům v cestovním ruchu na Karlštejnsku, ale i v Praze. Sportovní vyžití pro individuální turisty je totiž nejbliže v Praze a Berouně, navíc chybí i okolním ubytovacím zařízením.

Vybudování ubytovací kapacity ****hotel - zámek Dobříš

Výsledkem projektového záměru bylo vybudování ubytovací kapacity v objektu kulturní památky na zámku Dobříš o kapacitě 22 nových lůžek, z toho 10 dvoulůžkových pokojů a jedno svatební apartmá. Projekt měl vytvořit dvě nová pracovní místa – recepční hotelu a hotelový úklid, nakonec však vznikla tři. Výstavba hotelu zásadně posílila konkurenceschopnost žadatele, došlo ke zvýšení počtu tuzemských i zahraničních turistů, komerčních akcí i svatebních obřadů. V rámci projektu je rozvíjeno též partnerství a spolupráce s dalšími subjekty v regionu.

 © 2018 Středočeský kraj, Zborovská 11, Praha 5, PSČ 150 21

|
|