25.2.2018 8:29

Letohrádek Vendula – koncepční řešení regionálních sociálních služeb

Předmětem předkládané akce je koncepční řešení regionálních služeb. Základní ideou Letohrádku Vendula je občanská habilitace lidí s těžkým zdravotním i sociálním handicapem nacházejících se v krizové situaci, kteří nutně potřebují okamžitou či dlouhodobou poradu, pomoc, terapii, chráněnou práci

Letohrádek Vendula

Základní ideou Letohrádku Vendula je občanská habilitace lidí s těžkým zdravotním i sociálním handicapem nacházejících se v krizové situaci, kteří nutně potřebují okamžitou či dlouhodobou poradu, pomoc, terapii, chráněnou práci. Dále obhajoba občanských a lidských práv, základních svobod a povinností osob, zejména pak těch, kteří jsou systémem označeny za nezpůsobilé a sociálně potřebné. Jde o podporu a pomoc myšlenky začlenění (inkluze, integrace a socializace) do místního společenství a tím celkového lidského společenství a ochrana těchto lidí před sociálním vyloučením.

Tato obecná koncepce je fakticky realizována poskytováním jednotlivých alternativních služeb - denním stacionářem, řemeslnou chráněnou dílnou, krizovým centrem s ubytováním pro lidi se zvláštními potřebami a koncipovanou poradnou, která poskytuje sociálně právní, speciálně pedagogické, psychologické a metodické poradenství.

Doba realizace:

1. 3. 2006 – 30. 6. 2008