25.2.2018 8:31

Zpět do práce Hlavním cílem projektu je zlepšit pozici žen po mateřské dovolené a rodičovské dovolené na trhu práce, propojení rodinného a profesního života. Projekt se skládá z několika aktivit a to především absolvování kurzu výuky práce na PC a sezení s psychoterapeutem, která jsou zaměřená na přípravu klientek/klientů na návrat do zaměstnání - nácvik přijímacího řízení, komunikační techniky, posílení sebevědomí.

Mateřské centrum Dobříšek, o. s.

Cílovou skupinou projektu jsou ženy na MD/RD a ženy po skončení MD/RD v registru ÚP.

Projekt se skládá z následujících aktivit:

Kurzy výuky práce na PC (základy práce na PC, pokročilé užívání PC) realizované ve 4 cyklech

Během výuky bude zajištěno hlídání dětí s programem v prostorách MC Dobříšek. Po absolvování základního kurzu bude klientkám nabídnut pokročilý kurz. Vyšší než pokročilou úroveň realizovat nebudeme. Po ukončení kurzu obdrží absolvent potvrzení o absolvování kurzu.

Možnost využití internetu v prostorách MC Dobříšek

Ženy na MD/RD, po MD/RD hledající zaměstnání budou moci za symbolický poplatek využívat internet k získávání informací o zaměstnání, případně dalšímu vzdělávání nikoliv však k volnočasovým aktivitám.

Setkání s psychoterapeutem

1x za 14 dní návštěva terapeuta v MC. Sezení budou zaměřena na přípravu klientek/klientů na návrat do zaměstnání - nácvik přijímacího řízení, komunikační techniky, posílení sebevědomí, relaxační techniky apod. Tato služba vychází ze zkušenosti s výše zmíněnou cílovou skupinou, u které se negativně projevuje několikaletá izolace od pracovního a společenského života.

Zajištění hlídání dětí při aktivním hledání zaměstnání

Za symbolický poplatek zajistíme hlídání dětí v dopoledních hodinách. Tato služba je určena pouze ženám, které aktivně hledají zaměstnání a čeká je např. přijímací pohovor, nebo návštěva ÚP. Budeme požadovat prokázání potřeby pohlídání dítěte aby nedocházelo k zneužití této služby k "odložení" dítěte.

Cíl projektu:

Zlepšit pozici žen po MD/RD na trhu práce, propojení rodinného a profesního života.

Doba realizace:

1. 7. 2006 – 15. 6. 2008